Araç Kiralamak İçin Neler Gerekli?


Araç Kiralamak İçin Neler Gerekli?

Araç kiralarken gerekli olan belgeler bulunuyor. Bu belgelerin neler olduğunu aşağıda detaylı bir şekilde görebilirsiniz.


Gizlilik

Sizden talep edilen tüm bilgiler firma tarafından sadece kiralama işleminiz için kullanılmak üzere talep edilir. Verilen bilgiler ve belgeler, kiralama amacı haricinde herhangi başka bir amaçla ve kişisel veri olarak kullanılmaz.


Sürücü Yaşı

Sigorta şartlarınca ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşında olmanız gerekiyor. Orta ve üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınır olarak belirtiliyor. Lüks ve büyük araçlar içinse en az 28 yaşında olmalısınız.


Ehliyet Süresi

Ekonomik, orta sınıf veya üst sınıf bir araç kiralayabilmek için en az 2 senelik ehliyet sahibi olmalısınız. Lüks ya da büyük araçlar için minimum ehliyet süresi 3 sene olarak belirtiliyor.


Ek Sürücü

Kiralanan herhangi bir araç birden fazla kişi tarafından kullanılabilir. İkinci veya ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka firmaya bildirilmesi ve kiralama kontratına işlenmesi gerekiyor. Bununla beraber ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmış oluyor. Ek sürücünün de doğal olarak ana sürücü için belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine uyması gerekiyor.


Araç Kiralama Süresi

Araç kiralama süresi en az 1 günlük olmalı... 1 günden az süre ile yapılan kiralamalar da 1 gün olarak kabul ediliyor.


Depozit / Provizyon

Kiraladığınız aracı kullandığınız günler içinde oluşabilecek trafik ve park cezaları, eksik yakıt, sigortanın kapsamına alınmayan hasarlar için teminat alınması gerekiyor. Bu teminat için kredi kartına provizyon adı verilen bir işlem uygulanıyor. Provizyon, belirli bir tutarın kredi kartı üzerinde bloke edilmesi anlamına geliyor. Kredi kartınızın kullanılabilir limitini azaltır fakat harcama olarak ekstrenize yansımıyor. Provizyon için en az 6 ay geçerli ve kullanılabilir limiti olan ana sürücü adına kayıtlı bir kredi kartı olması zorunlu. Sadece Avrupa’da yaşayan Türk müşteriler için bazı şehirlerde yapılacak kiralamalar için kredi kartı sahibi olmak zorunlu değil.


Kasko / Sigorta

Kiralık araçların tamamı rent a car kaskolu oluyor. Kasko sigortasının geçerli olabilmesi için bazı önemli şartlar da bulunuyor. Alkol ve uyuşturucu kullanılması halinde sigortalar geçerliliğini tamamen yitiriyor. Bunun yanında yasal hız sınırlarına uyulmaması, kontratta yazan kişiler haricinde aracın kullanılması, yük haddinin aşılması ve karayolları dışında aracın kullanılması gibi durumlarda sigorta geçerli olmuyor. Sigortaların geçerli olabilmesi için trafik ve alkol raporlarının kaza esnasında tutulması ve en geç 48 saat içinde aracın kiralandığı firmaya teslim edilmesi gerekiyor.


Uçuş Bilgileri

Aracınızı havalimanından teslim almak üzere kiralama yapmış olmanız halinde, uçuş bilgilerinin firmaya bildirilmesi müşterinin sorumluluğunda… Kiralama esnasında uçuş bilgileri belli olmasa bile, aracın teslim alınmasına en geç 24 saat kala e-posta yoluyla uçuş bilgilerinin aracın kiralanacağı firmaya iletilmesi gerekiyor. Uçuş bilgileri ile uçağınız rötar yapsa bile zamanında karşılanıyor ve aracınızı teslim almış oluyorsunuz. Buradaki amaç, aracınızı havalimanında zamanında teslim almanız ve aracınızı iade ederken zamanında aracınızı iade etmenizde kolaylık sağlamak.


Yurt Dışına Çıkış

Türkiye’de kiralanan araçlarla yurt dışına çıkılması mümkün olmuyor. Yapılan sigortalar ülke dışında geçerliliğini yitiriyor.Daha da detaylı bilgiler için araç kiralayacağınız firma ile iletişime geçmek daha sağlıklı sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Malatya oto kiralama açısından oldukça gelişmiş ve kolaylıklar sunan bir şehir. Burada yapacağınız gezilerinizde araç kiralama için sorun yaşamayacaksınızdır.

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Merkezi Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.