Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İster arasınız olsun ister olmasın bazı durumlarda araç kiralamak zorunda kalabiliyorsunuz. Ve araç kiralarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsunuz. Bu yazımızda oto kiralamada nelere dikkat etmeniz gerekiyor bunları inceleyeceğiz. Araç kiralarken dikkat edilmesi gerekenlere beraber göz atalım.


Küçük Araç Kiralayın

Araç kiralarken küçük araçlar fiyat bakımından biraz daha avantaj sağlıyor. Oto kiralama işlemini genel olarak internet yapıyoruz. Bu durumda rezervasyon sırasında küçük araç seçebilirsiniz. Küçük araç fiyatının yanında kullanma açısından da kolaylık sunuyor. Aracı par ederken de sorun yaşamıyorsunuz.


Yakıt Durumunu Kontrol Edin

Aracı kiralarken deposunu tam dolu bir şekilde aldıysanız iade etmeden hemen önce yine tam doldurmanız gerekiyor. Ülkemizde genellikle çeyrek depo olarak teslim ediliyor. Yakıt çizgisine akarak aracı teslim ederken aynı şekilde depo dolumu yaparak teslim etmelisiniz. Depoda fazla yakıt ile aracı teslim ederseniz bunun ödemesi size yapılmaz.


Aracı Kişi Sayısına Göre Kiralayın

Yolunuz kısa dahi olsa, araca binecek kişi sayısı kadar koltuk olduğundan ve bagajınız için yeterli bagaj alanı olduğundan emin olun. Kısa diye çıkılan yol, daha uzun saatler de sürebilir. Bu nedenle kimsenin zorda kalmaması için bunlara dikkat etmek önemli. Aynı zamanda yapılan araştırmalara bakıldığında araç içinde yer alacak kişilerin tam listesi de bulunmalı. Pek çok ilkede koltuk sayısını geçen yolcunu araca binmesi yasak... Bunu da göz önünde bulundurmak da fayda var.

Dünyanın neresine giderseniz gidin oto kiralamada dikkat edilmesi gereken hususlar hemen hemen benzerlik gösteriyor. Araç kiralama sırasında hasar tespiti yapmak ve anlaşmada yer alan maddeleri de gözden geçirmek oldukça önemli. Dikkat edilmesi gereken noktalara özen gösterirseniz araç kiralama sırasında sorun yaşamaz ve keyifle aracınızı kiralayabilirsiniz.

İster bulunduğunuz şehirde olsun ister farklı bir şehirde ya da ülkede olsun son zamanlarda araç kiralamak oldukça yaygınlaşmaya başladı. Yolculuk esnasında ve aracı teslim ederken herhangi bir sorunla karşılaşmamak kaliteli bir araba kiralamak kadar önem taşıyor. Düzenli kiralama, tamir hallerini ve buna benzer ihtiyaç olacak bilgilerin de akılda tutulmasında yarar bulunuyor.

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Merkezi Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.