Malatya’da Yapılması Gerekenler

Malatya’da Yapılması Gerekenler

Doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra kültür sanat alanında da başlatılan önemli projelerde ismini duyuran Malatya, Türkiye’nin gözde yerleşim yerleri arasında bulunuyor. Dünyaca bilinen meşhur kayısıları ile ‘Kayısı Diyarı’ olarak da bilinen harika kentte keşfedilecek o kadar çok yer var ki…

Kayısı Bahçelerine Adım Adım Gezin

Malatyalıların göz bebeği halinde olan kayısı, lezzeti ve kalitesinden oldukça söz ettiriyor. Siz de Malatya seyahatinizde şehrin sembolü haline gelen kayısıların yetiştiği ucu bucağı olmayan bahçeleri gezerek, bu lezzeti yerinde tadın.

Arslantepe Höyüğü’ne Uğrayın

Türkiye’nin en büyük ve bir o kadar da önemli arkeolojik sahaları arasında yer alan Arslantepe Höyüğü, şehir merkezinin yaklaşık 7 km kuzeydoğusunda bulunan Orduzu beldesinde yer alıyor. 1932’den günümüze kadar devam eden kazı çalışmaları ile 30 metre yükseklikteki höyük, Roma ve Bizans dönemlerinden izler taşıyor.

Göz Alıcı Güzellikteki Günpınar Şelalesi

Yaklaşık 40 metre yükseklikten dökülen suları ile Günpınar Köyü’nün en özel ve güzel yerlerinden biri olarak bilinen Günpınar Şelalesi, bir buçuk kilometreyi bulan yürüyüş parkurları, geniş piknik alanları ve muhteşem doğal güzellikleriyle bölgeyi ziyarete gelenlere unutulmaz manzaralar sunuyor.

Şenlik ve Festivallere Katılın

Kültürel faaliyetler bakımından da oldukça zengin bir yapıya sahip olan Malatya, bahar ve yaz aylarında renkli festivallere ev sahipliği yapıyor. Özellikle temmuz ayında gerçekleştirilen Uluslararası Kayısı Festivali ve Malatya Fuarı ile kasım ayında düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali, bölgeye çok sayıda turist çekiyor.

Enfes Malatya Mutfağı…

Enfes çorbaları, 70’in üstünde köfte çeşidi, tandır ekmeği, hızır kömbesi, yufka ekmeği, kayısının içinden eksik olmadığı tatlıları ve daha fazlası… Türk mutfağının benzersiz örneklerine ev sahipliği yapan mutfağı ile oldukça zengin bir yemek kültürüne sahip.

Eğlenceli festivalleri, leziz yemekleri, görülmesi gereken muhteşem yerleri ile Malatya sizi bekliyor. Bu şehri ziyarete geldiğinizde dillere destan güzllikleri rahat bir şekilde gezip görebilmek için araç kiralamak iişinizi kolaylaştırabilir. Malatya’da oldukça yaygın şekilde kullanılan oto kiralama uygulması şehri ziyarete gelenlere kolaylık sağlıyor.

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Merkezi Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.